Benimle Çalışın

ÖNGÖRÜŞME VE DEĞERLENDİRME

İlk görüşme randevusu aldığınızda bebeğinizin uykusu ile ilgili sorunu ve çözüm yöntemini anlayıp size daha açıklayabilmem için üç talebim olacaktır. Bununla ilişkili dökümanlar ilk görüşme randevusu aldığınız zaman size iletilir.
-Bebeğinizin uykusu ve gelişimi ile ilgili sorulardan oluşan ön değerlendirme formunu doldurmanız
-En az iki günlük uyku günlüğü
-Bebeğinizin uyuduğu ortam/ortamların farklı açılardan fotoğrafları
Bu ilk görüşmenin amacı yaşadığınız güçlük ve nasıl çözülebileceği hakkındaki görüş ve önerilerimi size iletmek ve bu öneriler hakkındaki geribildirimlerinizi konuşmaktır. Bu görüşmede size yalnızca bir uyku eğitim metodunu değil, bebeğinizin uykusunu düzenlemek için uyku ortamı, beslenme ve uyku saatlerinin düzenlenmesi, doğru uyku saatleri, uyku rutinleri gibi bir uyku eğitim metodu uygulamadan bebeğinizin daha sağlıklı uyuması için gerekli önerileri sunuyor olacağım. Siz de sunduğum yöntemle ilgili bana çeşitli çekincelerinizi iletip yanıt alıyor olacaksınız. Ardından açıkladığım plan aklınıza yatarsa 2. Görüşmeye geçiyor olacağız, yatmazsa sürecinize burada son verebilir ve metod uygulamadan bebeğinizin uykusunu geliştirmek için diğer önerileri uygulamayı seçebilirsiniz.

Bu görüşme süresi 45 dakikadır ve Zoom üzerinden gerçekleştirilir.

UYKU PLANININ OLUŞTURULMASI

Eğer ilk görüşme sonrasında birlikte çalışmaya devam etmeye karar verirseniz uyku planı oluşturma sürecine geçiyoruz. Bu görüşmede bebeğinizin sağlıklı bir uykuya kavuşması için birlikte uyku ortamı, uyku ve beslenme saatleri, uyku rutinleri gibi detayları size özgü olarak belirliyoruz ve ardından size ilk görüşmede sunduğum uyku metodlarından birini seçerek bunu tam olarak nasıl uygulayacağınızı anlatıyor oluyorum. Görüşmenin sonunda aklınızda yöntemi nasıl uygulayacağınıza hangi durumda ne yapacağınıza dair hiçbir soru kalmayana kadar sorularınızı yanıtlıyor oluyorum.

Bu görüşme süresi 45 dakikadır ve Zoom üzerinden gerçekleştirilir.

YAZILI UYKU PLANININ SUNULMASI

Görüşmemizden 48 saat sonra uyku planını size iletiyorum ve siz okuduktan sonra bir telefon randevusu oluşturuyoruz ve yazılı planla ilgili sorularınızı yanıtlıyorum.

Bu görüşme telefon ile sağlanır ve sorularınız bitene kadar devam eder.

İKİ HAFTALIK TAKİP SÜRECİ

Yazılı uyku planı ile ilgili sorunuz kalmadığında uyku eğitimine başlamak için bir gün belirliyoruz ve bu tarihten itibaren düzenli olarak uyku günlüğü tutmanızı istiyorum. İlk hafta boyunca HERGÜN belirlediğimiz saatte telefonla konuşarak sorularınızı yanıtlıyorum. İkinci hafta ise siz ihtiyaç duydukça en az iki günde bir yine telefonla görüşerek sorularınızı yanıtlıyor oluyorum.

Bu görüşmeler telefon ile sağlanır ve sorularınız bitene kadar devam eder.

SÜREÇ SONRASI KONTROL GÖRÜŞMESİ (Opsiyonel)

Bu görüşmeler uyku eğitim sürecinin hemen sonrasında ya da eğer daha önce birlikte çalışmamız olduysa daha ileriki tarihlerde çıkan yeni sorunları çözmek ya da diş/hastalık/misafirlik gibi durumlar için daha detaylı bilgi sağlamak için destek danışma görüşmeleridir.

Bu görüşme süresi 45 dakikadır ve Zoom üzerinden gerçekleştirilir.

WhatsApp